Helikopter Robinson R66 Turbine

Podkategorie
Bielsko-Biała, Śląskie
Robinson R66 Turbinowy zachowuje wiele cech konstrukcyjnych swojego poprzednika R44, w tym dwułopatowy wirnik, sterownicę w kształcie litery T i otwarte wnętrze kabiny.

Najbardziej znaczące różnice w R66 Turbinowy to zwiększona rezerwa mocy, zwiększony pułap, pięć miejsc (1 pilot i 4 pasażerów) oraz duży przedział bagażowy. Popularne ulepszenia, tym halogenowe światła lądowania, skórzane fotele i stereofoniczny system odtwarzania dźwięku, są standardem w R66.

R66 Turbinowy morski
Wyposażony w pływaki pompowane śmigłowiec R66 Turbinowy Morski oferuje dodatkowy poziom bezpieczeństwa w podróży nad wodą. Zaprojektowane do nagłych przypadków awaryjnych, pływaki z sześcioma komorami pompują się w ciągu 2-3 sekund od aktywacji. Dźwieńka przy dźwigni skoku ogólnego podaje ciśnienie helu ze zbiornika znajdującego się pod prawym tylnym siedzeniu śmigłowca. Dźwieńka to do aktywacji systemu wykorzystuje mechaniczne cięgno i nie opiera się na elektrycznie napędzanym systemem inflacji. Pływaki mogą być aktywowane w locie z prędkością do osiemdziesięciu węzłów Instalacja dodaje około sześćdziesiąt pięć funtów do masy własnej śmigłowca. Gdy pływaki nie są używane, są zwinięte i przechowywanie w osłonach wzdłuż płóz do lądowania śmigłowca. Opływowy, niski profil minimalizuje opór i pozwala na łatwe wejście i wyjście z kabiny.
Zamknij

Polub nas na Facebook!